• 1. Parça

Mor Menekşeler 11. Bölüm izle

1950-1971 yılları arasında Ankara’da geçen Mor Menekşeler dizisi, yakın arkadaş olan, henüz yirmili yaşlarının başındaki üç delikanlının hikâyesini ekrana getiriyor

Özet: 1950-1971 yılları arasında Ankara’da geçen Mor Menekşeler dizisi, yakın arkadaş olan, henüz yirmili yaşlarının başındaki üç delikanlının hikâyesini ekrana getiriyor. Babalarını aynı iş kazasında kaybeden Hayali Ömer, Kabadayı Akif ve Sarı Fikret kardeş gibi büyümüşlerdir. Bir kenar mahalle olan Eskitepe’de geçen hikâyede, üç genç, başta Yorgancı İshak olmak üzere, mahallelinin maddi ve manevi yardımlarıyla yetişmişlerdir. Kavgacı ve dayanışmacı Eskitepe de, dizinin ana karakterlerinden biridir. Üç gencin delikanlılıktan kabadayılığa uzanan çarpıcı serüvenleri; aşk acısı, ihanet, zorbalık ve şiddetle harmanlanır. Ankara’nın namlı kabadayılarından Fakir Şükrü ve yeğeni Dedo ile karşılaşmaları onların kaderlerini değiştirir. Dedo, amcasının kanun dışı işlerinden edindiği serveti ve caydırıcı gücü, ticaret ve siyasetle arttırmaya çalışır. Üç Eskitepeli genç, Fakir Şükrü ile Dedo’nun hizmetine girerler. Bu yeni başlangıç, her üçünü de ahlaki ve vicdani yönden etkiler, giderek birbirlerine düşmanlık beslerler. Dizi, erkekler dünyasını temel alırken, aynı zamanda, Cevriye, Gecekuşu Sabiha, Köfte Leman, Samsunlu Hayriye, Terzi Faikanım gibi güçlü ve renkli kadınların hikâyelerini de anlatır. Mor Menekşeler, Demokrat Parti’nin yıldızının parladığı dönemde geçer. O yılların siyasi iklimi, gündelik yaşamın dönüşümü, futbol ve yer altı dünyasından da kesitler sunar.
Etiketler:
Diğer Yorumlar (8)
yusuf demiş ki;paidar ve fakir şükrünün rolleri çok yakışıyor
m.recep kekec demiş ki;trt dizileri gercekten kaliteli ve sanat;sanat icindir:sözzünü teyit eder durumunda.dizide emeği gecen herkesi kutluyorum.
mehmet demiş ki;gerçekten güzel dizi.artık tv de seyredecek kanal da kalmadı dizide.neredeyse bütün kanallar memleketimizin ne kültürü ne yaşantısıyla alakası olmayan ve tamamen dejenerasyona uğraşan senaryolarla karşımıza çıkarken trt yi kutlamak lazım böyle bir dizi yaptığı için.
mustafa demiş ki;ne bitti be
ibrahim demiş ki;trt dizileri gerçekten çok güzel özelikle bu dizi kaçıran ark baştan izlesinler seneryo ve oyunculuk gerçekten çok kaliteli
Yusuf demiş ki;Dizideki tiplemeler cok güzel, oyuncular cok iyi canlandiriyorlar. Gercek hayatla baglari olan bir senaryo. Popüler dizilerden farkli. Kaliteli bir oyuncu kadrosu. Begeniyle izliyorum.
Burak demiş ki;tmm Hazal o kadar istiyorsan seni kıracak değiliz
Hazal Berenx demiş ki;Sarp Levendoglu keske Gece Gündüz dizisi´yle karsimizda olsa tekrar . Nolur cok istiyrm
1
Yorum Yap