• 1. Parça

Lale Devri 79. Bölüm izle

Toprak, Yeşim ne kadar yalvarsa da geri adım atmaz, yaptığı tüm kötülükleri Çınar’a anlatmasını ister.

Özet: Toprak, Yeşim ne kadar yalvarsa da geri adım atmaz, yaptığı tüm kötülükleri Çınar’a anlatmasını ister. Peki Yeşim bu durumda ne yapacaktır? Toprak, Yeşim’in günahını Çınar Berk’e ödetmek istemez. Çınar Berk’in doktoruna gidip ondan ne isteyecektir? Yeşim’in neler peşinde olduğunu araştıran Çınar, onun yalanlarını yakalayabilecek midir? Ilgaz yalısına gelen polisler aileyi şaşkına çevirir. Yeşim’in yaraladığı gençle ilgili adalete hesap verme günü gelmiştir! Yeşim bu duruma nasıl bir tepki verecektir? Çınar, Yeşim’le ilgili gerçekleri öğrenmek için Toprak’ın kapısına dayanır. Çınar’ı nasıl bir sürpriz beklemektedir? Tüm sırların açığa çıktığı, tüm dengelerin değiştiği nefes kesen yeni sezonuyla Lale Devri; yine aşk, intikam ve heyecan dolu bölümleriyle sizlerle olacak...
Etiketler:
Diğer Yorumlar (43)
Rena demiş ki;Nigar hanım,Çinarın Topraktan şübhelenmesi Yeşimin sayesinde oldu ve ben bu konuda artık konuşmak istemiyorum, hepimiz kendi fikrimizde kalsak iyi olur,hoşca kalın.
13.09.2012 14:39:37
sezzy demiş ki;Sevgili ozgu ve fatma; sizler de hosgeldiniz, sayfamiz yeniden senleniyor. Ben de merakla olacaklari bekliyorum, cunku aylardir bekledigimiz adalet sonunda gerceklesecek ve yalanlar bir bir ortaya cikip takke dustu kel gorundu diyebilecegiz. Zumrut.un de Yesim.in de kirli oyunlari bir bir ortaya cikacak, bakalim o zaman kendilerini nasil savunacaklar. Hamile bir kadina komplo kurarak yuvasini dagitmak, icip icip sarhos olup sucsuz insanlari araba ile ezmek, laylay lom hayat yasamanin bedelini bakalim nasil odeyecekler. Cinar uzun kis uykusundan uyanip nihayet gozunu acti ve yavas yavas suphelenmeye basladi. Uzun suren sabirsizligimiz sonunda sona eriyor:))) hepinize sevgiler.
13.09.2012 12:09:37
ÖZGÜ demiş ki;HOŞGELDİNİZ KIZLAR, Sevgili Sezzy, Fatma, Umarım iyi bir yaz geçirmişsinizdir. Güzel bir sezon dilerim. Şahane diziler başlıyor, Ben YGA ve LD"ni fragmanlardan ve sizin yorumlarınızdan takip ediyorum. Sizleri gerçekten özledim. Sağolsun Berran sizlerle ilgili bilgileri ulaştırdı. Amaç sizlerle bağlantıyı kesmemek, Merhabalarınız kıymetli gerisi hikaye, Kendinize iyi bakın,sevgiyle kalın.. ÖZGÜ
12.09.2012 22:42:59
fatma demiş ki;MERHABALAR...... Tüm dostların güzel bir sonbahara girmesini umarım.(YANİ HASAT MEVSİMİNE)en ekşi korukların pekmez olduğu,bağbozumlarına girdiğimiz şu günlerde gerçek aşkların da meyvesini alacağına eminim.sadece biraz sabır...LD hikayesindeki zararlı ot yada hormonlu domates yani yeşim aşkının çürüme zamanı geldi.bırakın acı çekerek,kokarak ve çürüsün yok olsun. neden biran önce herşeyin ortaya çıkmasını isterlerki anlamam.yavaş yavaş acı çektiğini görmek daha keyifli. üstelik bu defa ne ılgaz olmak nede zengin olmak işe yaramayacak. bu işin bir boyutu diğer boyutu ise toprak neden çınarla barışsınki??? bir kadını ayakta tutan iki şey vardır. bir gururu ki çınarda en az yeşim kadar suçlu toprağın düştüğü durumdan.iki çocuğu gerçek bir anne çocuğu için yaşayabilir, ölebilir ve öldüredebilir. bırakın aşkından vazgeçememek(yeşim gibi).bence artık olacakları keyifle izleme zamanı geliyor.TADINI ÇIKARALIM.. NE DERSİNİZ ...
12.09.2012 22:22:59
sezzy demiş ki;Sevgili Berran; dediklerinin tumune katiliyorum, senin de dedigin gibi cevap yazmak yerine ignore etmek en iyisi. Yoksa toprak ve yesim karakterleri icin yazilanlara cevap olacak kadar onca sey var ki. En iyisi tartisma ortamindan uzak kalmak ve kimseyi hedef almadan kendi fikrini belirtip yorum yapmak, herkese sevgiler.
12.09.2012 19:18:49
nigar demiş ki;Rena hanım,yorumumun iki defa düşmesi ilk defa gönderirken internetin kesildiyini sandığım için yeniden göndermiş olmam yüzündendir. Özellikle yapılmış bi şey diyil yani.Çokukun Sıtkıdan olduğunu söyleyen ilk defa Yeşim diyildi.Toprakın ardı-ardına söylediyi yalanlardan kuşkulanmış Çinar özü şüphelenmişdi.Bu yüzden Topraktan kendi sordu.O da cevab vermeden,Çinarın şüphelerine daha artık esas vererek tavr yapıb gitti.Bir de Yeşim Sıtkıya para karşılığı onun eski karısının yakınlığında dolaşarak onun ilglsini yeniden kazanmasını planlamışdı.Yeni doğduğu çocuğunun babasını kendine,çocuğuna geri qaytarmak için planlamışdı.O zaman Toprak hiç çocuk doğmak istemiyordu bile.Yeşimin doğumundan sonra Çinarı yeni doğmuş çocuğa,Yeşime kaptırmamk için acele o da hamile kalmak istedi.Çinar önce itiraz etdi,sonra razılaşdı.Bi de kendisi çocuğunu yeni kayb etmişken başkasına onun yalançı evliliyi bozulmasın diye zorla kürtaj yaptırılmasına onay vermiş bi kadına ne acınır ki? Ne yapmışdı,onu da bulmuşdu.Yeşim onun yüzünden aylarca her kesten çocuğunu saklamalı olmuşdu.Şimdi de o saklıyor.Ama Yeşim yüzünden diyil.Kendi saçma mantıksız tavrlarından.O Yeşimle Çinarı ayırmamak içinmi söylemiyor? Hayır.Hiç kendi bile bilmiyor o çocuğu neden Çinardan saklıyor.Çinki, saçma bi insan.En başından YGA-da,LD-de tüm yaptıkları mantıksız ve saçma.İşte o yüzden bu karakteri oyunçu ne kadar güzel kadın olsa da bile iyi biri gibi göremiyoruz.Yoksa başka ne alıb-veremediyimiz varki? Sayqılarla.
12.09.2012 18:29:09
Berran demiş ki;Renacim, bosver takma kafana Herkes kimin nasil oldugunu? ne oldugunu? biliyor hemde 90 oranda... Böyle arada-sirada negatif sesler cikiyorki ortalik karissin diye..biliyorsun gecen Sezondada olmustu.En iyisi sen IGNORE et.. bak bizden kimse cevap veriyormu???Sevgilerimle hosca kal:))
12.09.2012 16:05:53
Rena demiş ki;Anlamadım, Nigar isimli yorumçu benim yazdıgım yorumu okuyub, kendi yorumunu iki kaç gönderip, yani bir kaç göndermek yetmirdimi? Evet,Yeşim karakterini destekliyenleri ben anlamiyorum,ve benim yorumumu dikkatla okuyubsunuzsa,ben onu da yazdım ki,Yeşimi desteklemek her insanın kendi işidir.Ben ise,ablasına hiyanet eden, hamile bir insana iftira atan, ona kötülükler yapan Yeşime hiç bir zaman destek vere bilmem. Ne oldu, bir zaman Çinara söylüyordu ki,Toprakın bebeyi Sıtkıdandır, şimdi gidip "Sıtkının" bebeyinden yardım bekliyor???
12.09.2012 13:48:17
Berran demiş ki;Evet cok haklisin Okan Kardes;) Bu IQ su yüksek Senarist ve yapimcilara hic kafani yorma..Al birine vur ötekine:(( Ayni sekilde YGA yida iyice berbat ettiler.Tam bir FIYASKO ;(( Basrol oyuncusunu öldürdüler,,Zira baska Dizide oynayacak;)) Neyseki cok güzel yeni diziler basliyor.IYI GECELER:))
11.09.2012 23:23:43
Okan demiş ki;Sevgili Beran hem taşkıran kadınları ne olursa olsun kaybetmez diyen bu kadın hem de gidip Topraka duygu sömürüsü sizin deyişinizle baskı yapan kendisi bu senaristleri analamkta çok zorlanıyorum. Ywni bölümün özeti de çıkmış zaten Yeşim hanım her zaman olduğu gibi aklanmış berat etmiş Çınar da Toprak ile yüzleşecekmiş Büyük ölçü de bebeği 81.Bölüm de öğrenecek.
11.09.2012 15:10:39
nigar demiş ki;Rena isimli yorumçu Yeşimi tutanları anlamıyorum diyor. Asıl ne hasta çocuğuna, ne kendi rızasıyla yaptığı iki evliliyine,ne “deliler gibi” aşık olduğonu iddia etdiyi üç aşkına ,ne de zaman-zaman verdiyi sözlerinin hiç birine sahib çıkamamış bir karakter nasıl tutula biliniyor olması düşündürücü. Yeşim karakteri projenin en başından eski türk filmlerindeki gibi esas oğlana ilgi duyub , onu esas kızdan—esmer güzelden uzaklaşdıracak sarışın olarak düşünülmüş olumalıydı.Kimse onu sevmemeliydi.Ama Serenay hanım entrikaçı sarışın karakterini sadece kleşe model gibi diyil, eti, kanı, canı, ruhu, korkuları, umutları, tutkuyla seve bilecek bir yüreyi var biri gibi canlandırdığı için binlerle seven-hayran topladı. Bir kere kötülük yapmış birinin de durulub mutlu olmağa hakkı olması konusunda çoklarını düşündüre bildi. Yok aktris öyle güzelmiş de,böyle şirinmiş gibi bi durum yok ortada. Türk sineması da,televizyon sektörü de güzellerden boldu. Serenay hanım güzelliyi dışında hem de harika oyuncudu.İşte bu yüzden binlerle seyirci Yeşimi tutuyor.Toprak karakterinde ise önce açıkladığım örnek olamayacak bi sürü durumlarla yanaşı, Selen hanımın güzelliyi dışında karakteri çekici yapacak hiç bi şey yokdu.O yüzden Toprak karakterini baş,örnek karakter olarak göremiyoruz. Belki Zehra karakterini dizide saklasaydılar (konu aktrisin kimliyi ve ya güzelliyi diyil, karakterdi) böyle fikir ayrılığı olmayacakdı. Bunca hayat yalnışları olmuş bi karakteri , birilerine ona sürekli “öyle iyisin, böle iyisin” dedirtib de aklatmak olmuyor. Dizide bundan sonra Yeşim karakteri olsa da olmasa da Toprak tipli bi karakterin (oyunçunun kimliyi söz konusu diyil) öne çıkarılması hiç hoş diyil.Onca sorunları, başında belaları olan ailesine bile yakın olamamış bir karakterden ne hayır beklene bilinir ki ? Kendi sorunlarını da sürekli doğru-dürüst tanımadığı el adamlarına sığınmakla (önce Çinarlara,sonra Ahmetlere)çözmek isteyen bi karakterdi Toprak.
11.09.2012 15:05:15
nigar demiş ki;Rena isimli yorumçu Yeşimi tutanları anlamıyorum diyor. Asıl ne hasta çocuğuna, ne kendi rızasıyla yaptığı iki evliliyine,ne “deliler gibi” aşık olduğonu iddia etdiyi üç aşkına ,ne de zaman-zaman verdiyi sözlerinin hiç birine sahib çıkamamış bir karakter nasıl tutula biliniyor olması düşündürücü. Yeşim karakteri projenin en başından eski türk filmlerindeki gibi esas oğlana ilgi duyub , onu esas kızdan—esmer güzelden uzaklaşdıracak sarışın olarak düşünülmüş olumalıydı.Kimse onu sevmemeliydi.Ama Serenay hanım entrikaçı sarışın karakterini sadece kleşe model gibi diyil, eti, kanı, canı, ruhu, korkuları, umutları, tutkuyla seve bilecek bir yüreyi var biri gibi canlandırdığı için binlerle seven-hayran topladı. Bir kere kötülük yapmış birinin de durulub mutlu olmağa hakkı olması konusunda çoklarını düşündüre bildi. Yok aktris öyle güzelmiş de,böyle şirinmiş gibi bi durum yok ortada. Türk sineması da,televizyon sektörü de güzellerden boldu. Serenay hanım güzelliyi dışında hem de harika oyuncudu.İşte bu yüzden binlerle seyirci Yeşimi tutuyor.Toprak karakterinde ise önce açıkladığım örnek olamayacak bi sürü durumlarla yanaşı, Selen hanımın güzelliyi dışında karakteri çekici yapacak hiç bi şey yokdu.O yüzden Toprak karakterini baş,örnek karakter olarak göremiyoruz. Belki Zehra karakterini dizide saklasaydılar (konu aktrisin kimliyi ve ya güzelliyi diyil, karakterdi) böyle fikir ayrılığı olmayacakdı. Bunca hayat yalnışları olmuş bi karakteri , birilerine ona sürekli “öyle iyisin, böle iyisin” dedirtib de aklatmak olmuyor. Dizide bundan sonra Yeşim karakteri olsa da olmasa da Toprak tipli bi karakterin (oyunçunun kimliyi söz konusu diyil) öne çıkarılması hiç hoş diyil.Onca sorunları, başında belaları olan ailesine bile yakın olamamış bir karakterden ne hayır beklene bilinir ki ? Kendi sorunlarını da sürekli doğru-dürüst tanımadığı el adamlarına sığınmakla (önce Çinarlara,sonra Ahmetlere)çözmek isteyen bi karakterdi Toprak.
11.09.2012 15:04:20
sezzy demiş ki;Herkese MERHABALAR:))) yoklugumu farkedip ismimi zikreden arkadaslara cok tesekkurler, bir dugun icin Kibrista idim, dugunun yapildigi otelde kimler vardi hadi tahmin edin:))) Haluk Bilginer ile Zerrin Tekindor birlikte sahneye uyguladiklari Kleopatra isimli oyun icin gelmisler, sadece iki gece ve butun biletler tukendi:((( izlemeyi cok isterdim. Diziulerimiz baslamis ama dugun hazirliklari ve telasi ile cogunu kacirmisim, dun gece gec saatte dondum ve nete bu aksam girip LD.yi izleme imkani buldum, hepinizin de yureklerinize saglik. Ikbal hanimin da dolgu, botox ve sarisin hali disinda hemen hemen hersey biraktigimiz gibi:)))bir degisiklik de Sitkida gordum, adam ne kadar vicdanli ve durust olmus:))))Yesimin herzmaanki kustah ve saldirgan, birakin kucuk daglari, buyuk daglari ben yarattim tavirlari daha ilk bolumde yine gozumuze sokuldu. Zumrut ayni Zumrut. Ikbal yapiskan tavirlari ile cok gulunc. Bir sey daha dikkatimi cekti ve malesef Okan.in buyuk bir heyecanla evlilikleri icin aldigi evi gosterdiginde (izlemeye izlemeye Cinar.in halasinin ismini unuttum:)))onun gozleirndeki kucuk gordugunu belli eden ama bozuntuya vermek istemeyen tavirlari ile daha bu evlilik gerceklesmeden aralarindaki sorunlarin basladigini haber verdi. Alismis yalilara, Okan.in gosterdigi evi begenmemis, yaqni anlayacaginiz bu ikilinin de sonu iyi olmayacak, yakinda daha cok ornekler gorecegiz. Yesim 5-6 bolum sonra cikacak diye yazdiniz. Yesiom cikinca yonetmen ve senaristlerin Yesim sayesinde diziyi ayakta tuttuklari ve yine onun sayesinde binbir turlu entrikalar urettikleri heyecanli bolumler:)))nolacak. Bu defa tamamiyle Zumrutun kontrolune mi gececek yoksa Ikbal de onun kadar duzenbaz mi olacak. Yesim aradan cekilince Toprakla Cinar.in kavusmalarini engellemek icin baska ne numarlar dusunecekler, cunku numara bulamazlarsa herkes mesut bahtiyar olunca diziyi de acele ile final yapmalari gerekir. Hani bir soz vardir gelen gideni aratir. Aman ikinci bir Yesim sokmasinlar diziye. Seneler once izledigim Dallas.in yeni bolumlerini buyuk bir keyifle izlemeye basladim yine, yalniz malesef konu ne olursa olsun bizim dizilerle yabanci dizileri ayiran cok onemli birsey var, Dallas.i izlerseniz sizler de bu farki oldukca bariz bir sekilde gorebileceksiniz. Dallasta JR yine kotuluklerine devam ediyor, ona yetisemese de kotuluk yapan birkac kisi daha var amaaa iste koca bir amaaa orda kotuluk yapanlarin kotulukleri en fazla bir bolum sonra ortaya cikiyor ve iyiler bu pis numaralarfi hemen ogreniyorlar, sonra baska bir problem oluyor ama iyiler kotulere karsi temkinli ve boyle yaptiklari halde yine he rhafta ayni heyecanla izleyiciyi ekrana cekiyorlar, yani biozdeki yerli diziler gibi kotuler uzunnnn bolumlerle taaa sezon finaline kadar binbir kotuluk yapip en son final bolumde kotuler ya cezasini boluyor ya da dort yaprakli yonca oluyorlar dusuncesi yok yabanci dizilerde, dilerim bizim senaristlerimiz biraz yabanci dizi izleyip bundan sonra senaryolarini ona gore hicbirseyin dozunu kacirmadan yaparlar. Eh gelir gelmez bu gecelik bu kadar yorum yeter:)))Hepinize sevgiler, selamlar.
11.09.2012 02:20:24
Berran demiş ki;MSFIGOcum ISTISNALAR KAIDELERI BOZMAZLAR Zaten sende bir cümlenle olayi özetlemissin. "EVET PARA BÜTÜN KAPILARI ACIYOR"Sevgiler
10.09.2012 22:29:31
MSFIGO demiş ki;sevgili ögzü, sagol canim. benimde demek istedigim oydu. para insanlara cok kapilari acabiliyor. önemli olan bunu neye kullanmak. cinar gibi egitimli ve kibar ve zengin bir insan var. imkanlarini kötü niyete kullanmayan biri. yesim ve annesi egitimsiz ve görgüsüz insanlar. öbür yandan varlikli olmayan bir toprak var. namuslu ve dürüst biri. ama ayni aileden sitki, teyzesi, babasi ve ablasi var. bunlarda parasiz insanlar ama bunlari kafasi entrika dolu. yani anlayacagin her zengin kötü her fakir iyi degil. ama bence zümrüt yesimden daha kötü yani kizina hic iyi bir örnek degil. hep yalan söylemesini istiyor.
10.09.2012 21:20:56
ezgi demiş ki;merhaba.yesim ayni yesim bencil,egoist,yalanci,kibirli.topraga bana acimiyorsan cocuguma aci diyor,cocugumu dusun diyor.peh peh cocugunu kendisi dusunmuyor topragin dusunmesini bekliyor,cocugu oluyor,hala cinardan ayrilmam diye diretiyor gercekleri soylemek yerine para teklif ediyor ustekil karisina bebegine iftira atarak ayiran cinarin aci cekmesinden anin zevkini cikariyorum diyen kadin cinarin parasini hemde bu parada topragin bebeginde hakki olan parayi teklif ediyor bumu annelik eger cocugunu gercekten sevseydi her seyi goze alip anlatirdi(gerci cansele cinar yoksa bebegin bir onemi yok demisti) birde olmek uzere olan cocuguna seni babasiz birakmiyacagim diyor. cinar ise ayni cinar her soze inanan etrafa at gozlugle bakan bir cinar topragin evlendiginide ogrendi simdi kosarak yesime gider ayaklarina kapanir ,hersey yalan sen gerceksin haydi evliligimizi gerceklestirelim der boylece hersey yoluna girer taki yesim diziden cikincaya kadar sonra cinar her seyi ogrenir haydddii bu seferde topragin pesinden kosar veee yeni bir ask ucgeni ortaya cikar CINAR+TOPRAK+AHMET bu arda ikbal haniminda suyu iyice isindi sonu remzi efendi ve gazeteci cocuk gibi olacak bir arabanin altinda kalacak....
10.09.2012 19:27:42
Berran demiş ki;Tekrar merhaba Özgücüm;) Sana HOSGELDIN yazisi olarak ve ilaveten özlendiginide belirttigim satirlarla bir yorumu sana hitaben yazmistim.Ancak müteessirim biraz POLITIK cümleler vardi oda Amerikallilarin güttügü POLITIKAnin PRAGMATIZM oldugunun altini cizmistim.yani paran varsa gücünde var hemde tüm Dünyaya hükmedecek kadarMaalesef denetimden gecmedi;)) Sevgilerimle Özgücügüm arayi cok uzatma..sevgilerimle kucakliyorum:))
10.09.2012 17:59:56
Rena demiş ki;Slm arkadaşlar Bazı yorumları okuyurken, anlamiyorum, biz LD dizisinde olan karakterleri tartışıyoruz, ya oyuncuları? Selen Soyderden ne verib ala bilmiyorsunuz? Toprakı da,Yeşimi de, Zümrütü de, Reyhanı da dizide oynayan oyuncular simpatik bayanlardır, İgbal hanım da şirindir. Yeşim karakterini destekleyenleri ben hiç bir zaman anlamam, şu da her bir insanın kendi işidir, sadece Selen Soyderden el çekin, biz yalnız Toprak ve Yeşim karakterinden behs ediyoruz, hesab ediyorum hiç kime ihtiyar verilmiyor oyuncunu hoşa gelmeyen sözlerle adlandırmak. Kim gerçek hayatta hanki oyuncunu seviyor,onun kendi işidir. Ben Tolgacımla Selencimi çok seviyorum,benim için onlar DOGMADIRLAR Oyuncuları tehkir etmek olmaz
10.09.2012 13:55:00
Berran demiş ki;Selam ÖZGÜcüm uzuuun.. zamndir yorumlarina hasret kalmistik.Senindi galiba "INSAN INSANIN KURDUDUR diye latince yazmistin ve bende begenip hemen kaydetmistim.Evet Dizi firmalari hakkinda yazdiklarinda haklisin.Ama inan bana;PARA sayesinde bir cok sey degistiriliyor,tabular yikiliyor,resmi evraklar manupüle ediliyor v.s., v.s., daha fazla burada yazmam uygun olmaz.ancak yasimdan ve dis ticaretle ugrasmamdan dolayi bilerek konusuyorum.Ama sunu unutmayalim su andaki tüm Ülkelerin yürüttügü POLITIKA Amerika Kaynaklidir ve PRAGMATIZM dirSavaslar bile onun icin yapiliyor:(( Menfaat olmayinca, kimse parmagini oynatmiyor Uzun lafin kisasi PARA KIMDE ISE IKTIDAR ONDADIR:-(((( O yazdigin dizilerden KARADAYI,VEDA ve kAYIP SEHIRi seyretmeyi düsünüyorum.Sezzy Kibrista , Fatmada hala tatilden dönmedi galiba? Sevgilerimle kucakliyorum.Hosca kal bizi ihmal etme:)
10.09.2012 13:36:17
Berran demiş ki;Sevgili Okan tesekkürler:)) Ancak duygu sömürüsünden ziyade BASKI sayilir o davranis degilmi???Sevgiler
10.09.2012 13:16:57
Okan demiş ki;Sevgili Berran Zümrüt Toprakın yanına gitmiş Fragmanda ona Yeşimin yaptıklarını tasvip etmiyorum sana yapılanların hesapını sormakta da haklısın,Ama Yeşim Çınarı kaybetmemek için ona hiç bir şey söylemeyecek diyor. Yani bir nevi gidip duygu sömürüsü yapıyor kıza.
10.09.2012 10:16:46
Berran demiş ki;Fragmanda Zümrüt atip tutuyordu yine Topraga Topragin kötülükleri v.s., diye bagiriyordu...PES dogrusu yine zeytinyagi gibi üste cikiyorlar 2 CADI, kazani kaynatiyorlar;(((
09.09.2012 23:51:29
Berran demiş ki;Renacim bende seni ve tüm diger arkadaslarimi(Onlar bilirler kimleri kasdettigimi ) selamliyorum.Sevgilerimle kucakliyorum;-)) Hersey gönlünüzce olsun;)
09.09.2012 23:06:58
ÖZGÜ demiş ki;Sevgili Berran ve Eylül yazdıklarınızın sonuna kadar katılıyorum. Bir diğer arkadaşın söyledikleride yabana atılır değil. Her zengin arsız, ahlaksız her fakir de erdemli olacak diye bir kaide yok. Tabii ki ancak senaristlerin hayata baktıkları pencerelerde veya gözlerinde bir sorun var. Etik hiçbir sosyal sınıfın, milletin, dinin tekelinde değildir. Bu bir insanlık sorunudur. Ancak arsızlık, terbiyesizlik, yüzsüzlük o kadar tavan yaptı ki bu dizide insanın ya susası, ya da peygamber olası geliyor. Hayat sadece zenginlere sunulmuş fırsatlar zinciri gibi gösterilmesine yani Tepkimiz buna yaklaşık 9 aydır sadece fragman seyredip, yazdıklarınızı takip ediyorum. Bu arada diğer arkadaşlara da merhaba Sezzy ve Fatma nın sesi, soluğu çıkmıyor. Çok güzel diziler var arkadaşlar bırakalım LD yi YGA Ben Suskunlar, Çıplak gerçek, İşler güçler, Kayıp şehir Yıldırım Türkerin yazdığı yeni başlayacak Kabadayı gibi daha nitelikli diziler var. Bunlarla canımızı sıkmamızın bir alemi yok, Herkese iyi seyirler. Sevgiyle kalın..
09.09.2012 21:55:48
Gulya demiş ki;VALLA INSAN BU KADAR APTAL OLA BILIRMI?
09.09.2012 20:36:56
cansu demiş ki;serenay diziden ayrildi bolum benim icin lale devrinin finalidir saten.serenay gider lale devri biter.
09.09.2012 20:29:43
Berran demiş ki;Maalesef MSFIGOcum sade Dizilerde degil gercek hayattada bu böyle:(( ACI AMA GERCEK:((( paranin MACHT oldugu ve kanunun üstesinden geldigi coooook Ülke var:(((
09.09.2012 19:59:39
irade demiş ki;Ne ise.Kendi kardeşine,ailesine hayrı olmamış, evcillik oyunu bilib evliliklerini bir-bir yıkan,kendini iyilik mücessimesi belirliyib kendine hayran olan aşkolik, kocakolik "huzur evi kraliçesi" karakterini sırf oyunçunun güzel olduğunu düşünüyorlar diye öne çekdiler ya çox üzücü. Aşk için gedilen zorluklarla dolu yolda insan yalnışlardan doğrulara cesaret,sabr ve ğöz yaşlarıyla durularak diyil de, qürur ve şantajla yürümeliymiş de bilmiyorduk.
09.09.2012 19:17:49
nigar demiş ki;Senarislere yazık olmuş.Yeşimi ne kadar kötüymüş gibi göstermeye uğraşsalar da (diziden gedecek ya)Toprakın yetersiz oyunçuluğuyla dolduramazlar.Bölüm boyu birileri Topraka "öyle iyisin,böyle iyisin" söylemek zorunda kalmışdılar.Ama nafile gerçekler deyişmiyor.Laleden iyiler iyisi yokdu,o bile tutduramadı.Hele ikide bi koca tazeleyen Toprak hiç tutduramayacak.Dizinin senaristleri, birileri isteyiyle,Selen hanımın bi türlü doğru-dürüst canlandıramadığı Toprak karakterini Çinara yamamak için ne yapacaklarını şaşırmışlar.Sabah Sıtkıdan boşanan Toprakı Türk kanunları bekletmeden öylen Çinarla evlendiriyor da,Çinardan boşanıb Ahmetle evlene bilmesi için aylarca beklemesini taleb ediyorlar.İşlerine yarasın diye başka bir çiftin de aynı problemi olduğunu gösteriyorlar.Toprak Sıtkıya Yusufa aşıklığıyla ihanet edib de sonra Çinarla evlenende neden şu kural işlemiyordu.Çünki işlerine gelmiyordu.Tüm bunların kötü tarafı şu ki,birileri (havadarı kimse o)Selen hanımı Toprak karakteriyle israrla dizide oynatmağı kofasına öyle koymuş ki,onca başarılı aktör ve aktrislerin dizide rehin tutulmasını umursamıyor bile.Serenay şu saçmalıktan canını kurtarmanın yolunu buldu sanıyor,diyerleri ne yapacak,çok yazık olmuş.Serenayın da güzelim karakteri böyle maf ederek gitmesi de hiç hoş olmadı.Sanki öyle bıkmış ki, her şeyi başından ediyor.
09.09.2012 17:18:10
serha demiş ki;5 6 bölüm sonra Yeşim dizide olmayacak zaten relax.
09.09.2012 16:29:52
MSFIGO demiş ki;her zengin yada parasi olan kisi kötü degil. dizilerde öyle gösteriliyor. her parasiz olanda iyi degil. bu yanlis. ayrica ilk bölümde yesimin bütün foyalari ortaya cikacak degil. yavas yavas. artik sitki adam olmaya basliyor galiba. vicdan asabi cekip cinara dogrulari anlatabilir. yani topraka tecavüz etmek istedigini aciklayabilir. bencede zümrüt yesimden daha kötü. tam yesim anlatacak o ona yine yanlis seyler ögretiyor. toprakin o parayi almayacagini bilmesi gerekirdi.
09.09.2012 14:20:30
maral demiş ki;lale devrinin icinede ettiler yga icinede ettiler resmen seyirciyle dalga geciyorlar adinada sanat diyorlar utanin iki dizide igrenc olmus
09.09.2012 12:46:20
Rena demiş ki;Slm sevimli arkadaşlarım,yorumlarınızı okudum,inanın ki,hepsi benim de yüreyimden keçenler ve ben son bölümü izlerken anladım ki, Yeşim yılandırsa, Zümrüt(Necipin AŞKI)yılanin zehir verenidir.Bir dikkat edin,Yeşim Toprakın yanından dönerken söyledi ki,başka yolum yok,Çinara anlatmam lazım,onu o zehirli Zümrüt fikrinden dönderdi,malum,çünki Necipin aşkı Zümrütün elinden İLGAZlARIN paraları çıkiyordu o zaman,bilmem,AŞKINDAN vaz keçmek mecburiyyetinde kalan Necipin "kor" gözleri ne zaman açılıyor artık.Çok seviniyorum,bizim sevimli Çinarımızın gözleri yavaş-yavaş açılıyor Berrancım,bizim eziz arkadaşlarımız:Sezzy,Ara,Ekin,Anne,Meral,Merve,Özgü,Ceren,Feride ve s. isimlerini yorumlarda görmüyorum,onlar üçün darıkmışam,hepinizi kucaklıyorum,öpüyorum,SEVGİLERİMLE
09.09.2012 11:47:27
esin demiş ki;slm nihayet cinarin gozunu actilar.bu da bir seydir yasasin...
09.09.2012 03:17:28
eylul demiş ki;slm arkadaslar,yesim topraga giderken her seyi goze almamismiydi?simdi yalanlarina kaldigi yerden devam edecek.tabi zumrutun yardimiyla.bir sey daha dikkatimi cekti cinar yesimle evlenir evlenmez ortak hesap acmis neden topraga ayni seyi yapmadi acaba?topragin soyadi taskiran olmadigi icinmi? toprak hapise girdiginde cuzdanindan 1oo tl si vardi cinar ilgazin esi olmasina ragmen. bence sukru avsar ikide bir yonetmen degistirecegine QI yuksek senaristleri degistirip yeni bir senaristle anlasip lale devri ve yer gok ask"i izlenebilir bir hale getirise cok daha iyi olur.
09.09.2012 02:15:18
gulya demiş ki;lutfen bu diziyi uzatarak manasizlashtirmayin rica ediyorum...chunki ben chok severim bu diziyi..
09.09.2012 00:15:45
Berran demiş ki;Bunu yazmadan gecemeyecegim.Allahaskiniza siz hic böyle terbiyesiz ve saygisiz birisini gördünüzmü devletin polisine bu denli saygisizca davranan, karsi gelen ve "SIZ KIM OLUYORSUNUZ??" diye hesap soran ????Bunu garip bir Vatandas yapsaydi coktan hapse atilmis ve üstüne birde dayak yemistiyaaaa..iste paranin gözü ciksin;(( Insamlari böyle ikiye ayirtiyor.paran varsa herseye kaadirsin Imtiyazlisin yani. O yüzden herkesin esit olmasini öngören Sosyalizmi öcü gibi gösterdiler hep;-((((
08.09.2012 23:50:22
sibel demiş ki;arkadaşlar yeşimin yaptıkları ortaya çıkacaktır çünkü bildiğim kadarıla yeşim birkaç bölüm sonra ayrılacak serenay amerikada eğitim alacak( tabi yalan haber değise)
08.09.2012 22:54:59
Berran demiş ki;Yesim yine her firsatta pacasini kurtardi ve dört ayak üstüne düstü Ana-kiz herkesi aptal yerine koyup nasilda islerine geldigi gibi konusmalari yokmu PES dogrusu... Zümrüt hnm hem KEL hem FODUL misali,hem Topraga muhtaclar.hemde cinara, "o kizin ismini agzina koyma bir daha" demesi yokmu..sinirlerim tepeme cikti... 80 yasindaki NECIP :-BEN ARTIK ASKTAN VAZGECTIM demesine katila-katila güldüm hahahahaha ;))))))))) Demekki EROS (Mitolojide)onu terketmis artik, yazik cok üzüldüm;-(((( AZGIN TEKE Sendromuda bitmis demekki;((((( Bölüm vasat ve yetersizdi
08.09.2012 22:49:48
nourhan demiş ki;Mısırlı Müslüman Ben Mısırdan demek, ama Türk drama sonunda sevdi
08.09.2012 17:01:44
Berran demiş ki;Bende herikinizede katiliyorum.Güya özette: tüm sirlarin ortaya cikacagi ve bazi dendelerin degisecegi diye yaziyordu.insallah öyle olur.zira kimsenin TORPILLI Yesimin daha fazla kötülükleri ve entrikalarini seyretmeye hickimsenin niyeti yok...kendileri bilirler. o kadar cok yeni kaliteli ve esasli konulu Dizi baslayacakki ne LDnin nede mutosyona ugramis YGA dizisini kimse izlemez111
08.09.2012 15:03:12
hatice demiş ki;sayın imren özenç yazdıklarınıza katılıyorum.dizi bu yönde gelişip düzelmezse yeni sezon dizilerine yönelip LD ve YGA izlemeyeceğim.
08.09.2012 09:30:43
imren ozenc demiş ki;Umarim bu sefer gercekler Yesim anlatsada anlatmasada ortaya cikar Devamli yesimi bas role getiren senaristler Artik hepimizin yalanci duenbaz entrikaci karekterleri bas rolde seyretmek istemedigimizi anlamislardir Ayrica Cinarin ve Topragin iyilikleri yuzunden aptal rolune burunmeleri cekilir bir sey degil Insan iyi kalpli olabilir ama aptallik derecesinde iyi olmak seyirciyi isyan ettirir Kim aptalalrin hayatini seyretmek ister
08.09.2012 04:20:16
1
2
3
Yorum Yap